Klub Kolarski LKK Nowogard

Dobre lokaty w Mistrzostwach Województwa Nowogard 06.12.2020

Dnia 06.12.2020 w Nowogardzie odbył się po raz 14 Mikołajkowy wyścig kolarski któremu towarzyszyły Mistrzostwa Woj, Zachodnio-pom oraz II Edycja ligi przełajowej Stevens CX CUP

Bardzo liczną grupą zawodników byli kolarze i kolarki z Nowogardu.

Filip Podgórski z tytułem Mistrza Polski

W miniony weekend, w Koźminku w Wielkopolsce przez dwa dni zawodnicy nowogardzkiego klubu LKK Chrabąszcze rywalizowali na Mistrzostwach Polski Szkółek kolarskich w kolarstwie szosowym. Zawodnicy rywalizowali na czas oraz jeździe ze startu wspólnego. Na wysokości zadania stanęli zawodnicy z naszego klubu i sięgnęli po zdobycze medalowe. Pierwszego dnia rozegrano zmagania w ramach jazdy indywidualnej na czas, świetnie spisał się Filip Podgórski, który w kat żak wywalczył II Wicemistrzostwo Polski z Czasem 08:32:03 na dystansie 5.1 km. Doskonale w czasówce pojechała również Nikola Ledzion w kat. Żakini na tym samym dystansie z czasem 09:21 ulokowała się na 2 pozycji podium. W kategorii młodzik i młodziczka Paskal Stasik na dystansie 5,1 km zajął 79 miejsce, natomiast Aleksandra Wilk 45 miejsce.

Drugi dzień zmagań kolarskich w jeździe ze startu wspólnego przyniósł również wiele dobrego dla naszych zawodników Filip Podgórski ponownie stanął na podium wygrywając cały wyścig zdobywając tytuł Mistrza Polski ŻAK na dystansie 17km. Nikola Ledzion na tym samym dystansie w kategorii dziewcząt zajęła 6  miejsce. Pozostali zawodnicy Pascal oraz Aleksandra po zaciętej walce zajęli dalsze miejsca.

Wielkie Gratulacje  dla zawodników.

Finał Pucharu Polski Młodzik dla kolarza LKK Nowogard

W dniach 10-11 października na szosach nieopodal Darłowa w Dąbkach i Jarosławcu odbyła się 21 edycja Pucharu Polski w kolarstwie szosowym gdzie startowali zawodnicy z klubu LKS chrabąszcze z Nowogardu nasz klub reprezentowało troje zawodników w kategorii  żak oraz młodzik.
   Pierwszego dnia rozegrała się rywalizacja w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 5,6 km, w której Filip Podgórski w kategorii żak z czasem 8 minut 47 sekund zajął drugie miejsce podobnie jak Nikola Ledzion w kategorii żaki z czasem 9 minut 48 sekund. Pascal Stasik w kategorii Młodzik z czasem 9 minut 9 sekund uplasował się na 10 miejscu
   Drugi dzień zmagań kolarskich przyniósł również sukcesy i
 wysokie pozycje w naszym zawodnikom podczas rywalizacji w jeździe ze startu wspólnego na dystansie 20 km Nikola Ledzion ponownie stanęła na podium zajmując trzecie miejsce a Filip Podgórski zajął pierwsze miejsce wygrywając cały wyścig. Świetnie spisał się również Pascal Stasik, który w kategorii Młodzik zajął zasłużone ósme miejsce Gratulujemy młodym zawodnikom i widzimy, że miniony sezon kolarski przyniósł wiele sukcesów w sezonie kolarskim 2020.
Przed kolarzami sezon zimowy pomału my pomału odchodzimy od szosy i przesiadamy się na rowery przełajowe i MTB,
będziemy rywalizować w cyklu Stevens CX Cup w województwie zachodniopomorskim.

Zawody w Rewalu - Podium kolarzy LKK

1 Grudnia 2019 Zawodnicy nowogardzkiego klubu kolarskiego wybrali się do Rewala na V edycje zawodów z cyklu Scott cyclocross challanege. I tym razem pokazaliśmy że Nowogarddzcy kolarze są waleczni ponieważ w każdej kategorii nasi kolarze staneli na podium.